Celoslovenská súťaž Pink Song v sólovom speve Zvolen

V krásny slnečný piatkový deň 26.4.2019 sa žiaci Základnej umeleckej školy z Poltára zúčastnili celoslovenskej súťaže Pink Song, ktorá sa konala vo Zvolene.
Súťaže sa zúčastnilo 113 mladých interpretov, z ktorých sa do pásiem umiestnenia nedostala ani polovica. Predsedami poroty boli vynikajúci vokálni umelci ako Mgr. Katarína Procházková – sopranistka, sólistka Štátnej opery v Banskej Bystrici, Mgr. art. Ivan Zvarík – sólista Štátnej opery v Banskej Bystrici, či Mgr. art. Stanislav Bartko ArtD – pedagóg spevu Akadémie muzických umení v Banskej Bystrici.
Naše mesto a ZUŠ Poltár reprezentovali Hanka,z triedy Mgr.art. Mariky Sihelskej, ktorá získala diplom za účasť. Rebeka a Vanesska,ktoré získali vo svojich kategóriách strieborné pásmo a Peťka so Sárkou,ktoré získali zlaté pásmo. 
Najväčším prekvapením bolo získanie titulu absolútny víťaz Laureát v klasickom speve,ktorý si odniesla Sárka a mohla si tak zaspievať na vyhodnotí na Zvolenskom zámku pieseň M. Schneidra Trnavského Nesadaj sláviček.


Dievčatá,urobili ste mi neskutočnú radosť a som na Vás veľmi veľmi hrdá…. 
Najväčšia vďaka patrí Mgr. Andrejke Svorčíkovej za to,že keď to už vyzeralo beznádejnne,ponúkla sa a vo svojom voľnom čase rýchlo nacvičila všetky skladby a odkorepetovala celý súťažný program. Jedno veľké ďakujem…
Ďakujem aj všetkým rodičom, osobitne ďakujem Jarke Kubaliakovej, Hanke Turoňovej a Ing. Petrovi Pinkovi za šťastný návrat domov.

Mgr. Dagmar Vývleková DiS.art.

Print Friendly, PDF & Email