Cesta za umením 2016

Cesta za umením žiakov, učiteľov a priateľov školy a  muzikál Móric Beňovský

 

            Základná umelecká škola a RZ každý rok organizuje pre svojich žiakov, učiteľov, ale i rodičov umelecký zájazd pod názvom: Cesta za umením. Cieľom zájazdu bolo stretnutie s pravým umením a spoznávanie historickej metropoly východneho Slovenska – Košice. Na tomto zájazde sa zúčastnili žiaci všetkých odborov – hudobného, tanečného, výtvarného.

            Navštívili sme Dóm sv. Alžbety, košickú galériu, kde bol pre všetky deti  pripravený odborný výklad a prehliadka výtvarných diel súčasného mladého slovenského výtvarníka. Žiac mali i workschop a pod vedením pracovníčok galérie vytvorili množstvo pekných výtvarných prác.

Cesta za umením 2016Chvíľu voľna, oddychu, či nákupov si všetci vychutnávali v nákupnom centre auparku, no s napätím s očakávala chvíľa – návšteva divadla Košice s predstavením muzikálu

Móric Beňovský.  Móric Beňovský – slovenský muzikál výnimočný najmä tých, že hudba neznela z „CD“, ako režiséra mnohí prehovárali, ale hudbu tvoril 28 členný živý orchester. Medzi spevákmi sa predstavili – Natália Puklušová, Maroš Goga, Marián Lukáč.

Cesta za umením 2016

Cesta za umením 2016

Beňovský precestoval takmer celý svet… Rovnako aj muzikál divákom ponúkol akýsi prierez rôznymi svetmi a ich kultúrami – vyštartovalo sa z Kamčatky, kde sme sa popasovali s ruskou kultúrou v hudbe, charakteroch a aj v odievaní, ten istý prístup ku špecifike kultúr nás stretol v Číne, na Madagaskare, v Paríži, na Slovensku, v Amerike.

Cesta za umením je o to veselšia a zaujímavejšia, že sa upevňujú vzťahy nie len medzi žiakmi štyroch odborov, ale i medzi rodičmi, starými rodičmi, či učiteľmi, ktorí sa spolu so svojimi zverencami zúčastnili umeleckého zájazdu.

Viac v galérii na web stránke školy: www. zuspt.eu

                                                                                   Mgr. Dagmar Vývleková DiS art.

                                                                                                         zástupkyňa ZUŠ

Print Friendly, PDF & Email